'Delikanlı' TUTUKLANDI

İzmit'te işitme engelli kişinin darp edildiği görüntü ve fotoğraflar sosyal medyada paylaşılması üzerine,  Kocaeli İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince olayla ilgili Fırat K. ve ona ardım ettikleri iddia edilen E.M. ve M.A. isimli şahıslar yakalandı.

YARDIM ETTİKLERİ İDDİASI
Sosyal medyada yayınlanan bir görüntü hem kullanıcıları hem de polisi harekete geçirdi. İzmit’te işitme engelli E.E.’nin darp edildiğine dair görüntü ve fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldı. Olayın ardından ' Delikanlı' lakaplı Fırat K.(27), kayıplara karıştı. Harekete geçen Kocaeli İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu şüpheli Fırat K. Gölcük'te yakalandı. Operasyonun devamında olayda Fırat K.’ya yardım ettikleri ileri sürülen E.M ile M.A. isimli şahıslar da yakalanarak Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

TUTUKLANDILAR

Ayrıca 3 şahıs hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından soruşturma başlattı. Emniyette ifadeleri alınan 3 şahıs tamamlanan işlemleri sonrası Kocaeli Adliyesine sevk edildi.  Adliyeye sevk edilen Fırat K. ve olay anında yanında olan E.M. ve M.A. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

- Kocaeli Halk Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/6816186/delikanli-tutuklandi