Ağar, Soylu'dan özür diledi

Yalıkavak Marina için " Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" diyen Mehmet Ağar, sözleri nedeniyle Emniyet teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özür diledi.

Eski İçişleri Bakanı ve halen Bodrum Yalıkavak Marina Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Ağar, Sözcü TV’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığı ve sinirliliğinden bir sürçülisan söz konusu. Emniyet mensubu arkadaşlarımız bugün Türkiye’de organize suç örgütlerine nefes aldırmıyorlar. Dolayısıyla bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, bundan dolayı kalbi olarak özür diliyorum. Özellikle Sayın İçişleri Bakanı gerçekten çok takdirle kendisini takip ediyorum. Devlet her konuda her yerde vaziyete hakim. O bir kızgınlıkla ağzımızdan o anda çıkan bir söz oldu. Ertesi gün gazetede çıktıktan sonra rahatsız oldum ben. Saygı Bey’i de aradım ben. Kendisine de buradan teşekkür ederim. Bu konuyu uygun bir şekilde aktardı. Ama buradaki kusur benim. Dolayısıyla bütün meslektaşlarımdan özür diliyorum. İnsan ne kadar tecrübeli de olsa kızgınlıkla hata yapıyor. Hatam budur benim, ben de bunu kabul ediyorum."

- Kocaeli Halk Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7171842/agar-soyludan-ozur-diledi