Kocaelispor’da Bunlar Konuşuluyor

Siyaset batağındaki Kocaelispor

1966 yılında temelleri atılan Kocaelispor faaliyet gösterdiği süre içerisinde bu şehrin mutluluktaki ortak paydası olmuştur.

Kocaelispor yenildiğinde gözyaşlarını tutamayanların sayısı tahmin edemeyecek kadar çoktur.

İki Türkiye kupasını müzesinde bulunduran yeşil siyahlılar Türk futbolunun önemli kilometre taşlarındandır.

Amatöre düşen, kapanmanın eşiğine gelen bu camia Orhan Görsen önderliğinde yeni bir kurtuluş savaşı başlatmış ve kulüp kapanmaktan son anda kurtulmuştur.

Görsen’ den bayrağı devralan Bahri Yavuz ve arkadaşları önce 3. Lig’e takımı taşımış ve yeni hedeflere yelken açılmıştır.

Bahri Yavuz’un başkanlığı Hüseyin Üzülmez’e devrinin ardından yeşil siyahlı camianın içerisine siyaset iyiden iyiye bulaşmıştır.

Hüseyin Üzülmez’in ardından Engin Koyun kulüp başkanlığına gelirken oluşturduğu yönetimle de tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Siyaset Kocaelispor’un tam da ortasına kurulmuştur.

Engin Koyun’un yakın çevresi ben siyasetçiyim diye naralar attığını çok iyi bilir. Yönetim içerisinde yer alan isimleri bir bir irdelediğinizde her birinin AK Parti ile bağlantısının olduğunu görürsünüz.

Hatta geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu üyesi Harun Kaya’nın Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili attığı tweet hala tazeliğini korumaktadır.

Şehrin ileri gelenleri bir an önce Engin Koyun başkanlığındaki Kocaelispor Yönetim Kurulu’na gerekli uyarıları yapmak zorundadır.

Kocaelispor içerisinde siyaset yapılmaz, şehrin mutluluktaki ortak paydasını hiç kimse siyasi olarak kullanamaz.

- Kocaeli Halk Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7831400/kocaelisporda-bunlar-konusuluyor