Cefa Vinç
Cefa Vinç
Siyaset (KHG) - Kocaeli Halk Gazetesi | Haber Girişi: 25.07.2022 - 20:30, Güncelleme: 26.07.2022 - 09:30

Zafer Partisinden görevden alınan Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık'a suç duyurusu

 

Zafer Partisinden görevden alınan Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık'a suç duyurusu

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı geçtiğimiz günlerde görevden alınan il başkanı Vedat Çalık hakkında basın açıklaması yayınladı
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AKP’li Belediyeler çıkar ilişkileri olduğunu tespit ettikleri il başkanı Vedat Çalık’ı geçtiğimiz günlerde görevden almış ve Kocaeli İl Başkanlığı’na Ersin Özyılmaz’ı atamıştı. Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Vedat Çalık’ın görevden alınmasının ardından yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili olarak sergileyecekleri davranış ve yol haritasını söyledikleri bir basın açıklaması yayınladı. Basın açıklaması şu şekilde: ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI ZAFER PARTİSİ Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten, Vedat Çalık'ın, AKP’li Belediyeler ile tespit edilen çıkar ilişkileri, milliyetçi geleneğe ve toplum düzenine uymayacak davranışları hasebiyle görevden alındıktan sonra yapmış olduğu; hakaret, haberleşme gizliliğinin ihlali, güveni kötüye kullanma, mala zarar verme ve benzeri suçlara salık veren eylemleri hakkında, KOCAELİ CUMHURİYET SAVCILIĞINA suç duyurusunda bulunma ve gerekli adli süreci başlatma zarureti hasıl olmuştur. Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’a yönelik olarak sarf edilen mesnetsiz iddialar neticesinde gerçekleşen; iftiralara, hakaretlere ve asılsız suçlamalara binaen Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’ın avukatları tarafından -ayrıca- suç duyurusunda bulunularak gerekli adli sürecin başlatıldığı bilgisi havidir. Çıkar ilişkileri ve kapalı kapılar ardında cereyan eden gizli emelleri açığa çıktıktan sonra Genel Merkez tarafından görevinden alınan bu şahsın, ZAFER PARTİSİ ile hiçbir bağı kalmamıştır. İlgili şahsın ZAFER PARTİSİ unvanı altında yapacağı hiçbir açıklamaya riayet edilmemesi ve ZAFER PARTİSİ ile bağdaştırılmaması gerektiği izahtan varestedir. ZAFER PARTİSİNİN ve Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın hukuk devleti ilkesine bağlılıklarının bir tezahürü olarak haklarında gerçekleştirilen her türlü provokasyona, tahrike ve bilumum yasa dışı faaliyetlere dair hesabı Hukuk sınırları çerçevesinde sorulacaktır. ZAFER PARTİSİNE gönül vermiş değerli vatandaşlarımız: Her türlü provokasyon ve tahrikten uzak kalacağız. Haklarımızı TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN, LAİK ve DEMOKRATİK hak arama merci olan BAĞIMSIZ MAHKEMELERİNDE arayacağız. ZAFER PARTİSİ kadroları, başta Kocaeli İl Başkanlığı olmak üzere; görevinin başında, sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Kamuoyuna saygılarımızla, ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI Adına! ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANI Ersin ÖZYILMAZ
Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı geçtiğimiz günlerde görevden alınan il başkanı Vedat Çalık hakkında basın açıklaması yayınladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AKP’li Belediyeler çıkar ilişkileri olduğunu tespit ettikleri il başkanı Vedat Çalık’ı geçtiğimiz günlerde görevden almış ve Kocaeli İl Başkanlığı’na Ersin Özyılmaz’ı atamıştı.

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Vedat Çalık’ın görevden alınmasının ardından yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili olarak sergileyecekleri davranış ve yol haritasını söyledikleri bir basın açıklaması yayınladı.

Basın açıklaması şu şekilde:

ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI

ZAFER PARTİSİ Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten, Vedat Çalık'ın, AKP’li Belediyeler ile tespit edilen çıkar ilişkileri, milliyetçi geleneğe ve toplum düzenine uymayacak davranışları hasebiyle görevden alındıktan sonra yapmış olduğu; hakaret, haberleşme gizliliğinin ihlali, güveni kötüye kullanma, mala zarar verme ve benzeri suçlara salık veren eylemleri hakkında, KOCAELİ CUMHURİYET SAVCILIĞINA suç duyurusunda bulunma ve gerekli adli süreci başlatma zarureti hasıl olmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’a yönelik olarak sarf edilen mesnetsiz iddialar neticesinde gerçekleşen; iftiralara, hakaretlere ve asılsız suçlamalara binaen Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’ın avukatları tarafından -ayrıca- suç duyurusunda bulunularak gerekli adli sürecin başlatıldığı bilgisi havidir.

Çıkar ilişkileri ve kapalı kapılar ardında cereyan eden gizli emelleri açığa çıktıktan sonra Genel Merkez tarafından görevinden alınan bu şahsın, ZAFER PARTİSİ ile hiçbir bağı kalmamıştır. İlgili şahsın ZAFER PARTİSİ unvanı altında yapacağı hiçbir açıklamaya riayet edilmemesi ve ZAFER PARTİSİ ile bağdaştırılmaması gerektiği izahtan varestedir.

ZAFER PARTİSİNİN ve Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın hukuk devleti ilkesine bağlılıklarının bir tezahürü olarak haklarında gerçekleştirilen her türlü provokasyona, tahrike ve bilumum yasa dışı faaliyetlere dair hesabı Hukuk sınırları çerçevesinde sorulacaktır.

ZAFER PARTİSİNE gönül vermiş değerli vatandaşlarımız:

Her türlü provokasyon ve tahrikten uzak kalacağız. Haklarımızı TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN, LAİK ve DEMOKRATİK hak arama merci olan BAĞIMSIZ MAHKEMELERİNDE arayacağız.

ZAFER PARTİSİ kadroları, başta Kocaeli İl Başkanlığı olmak üzere; görevinin başında, sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI Adına!

ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANI Ersin ÖZYILMAZ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Ersoy Kandemir
(26.07.2022 23:36 - #11323)
Ben Vedat Çalık’a haksızlık yapıldığına inanırım. O sebeple partinizi Kocaeli’de desteklemeyeceğim. Sizin için aylardır mücadele eden bir il başkanını bu şekilde görevden almanızı kınıyorum
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.